'

POGODA

ZAPYTAJ O NOCLEG

Data przyjazdu
Data wyjazdu

LOKALIZACJA

UDOSTęPNIJ

NEWSLETTER

Licznik: 39014

Pogoda w Karkonoszach

Wiele osób nie decyduje się na wakacje w górach w obawie o pogodę. Duże wiatry, chłodne powietrze skutecznie odstraszają turystów w letnich porach. Taka pogoda jest trochę owiana krzywdzącym mitem, ponieważ nad morzem wcale nie jest lepiej. Jeżeli wiatr naprawdę nam przeszkadza to niestety w Polsce nie znajdziemy odpowiedniego dla siebie miejsca, musimy się udać zagranicę, np. do Egiptu. Jeżeli chodzi o polskie góry to doskonałą renomą cieszą się Karkonosze gdzie zarówno pogoda, jak i warunki turystyczne przez cały rok są bardzo korzystne.

Z badań statystycznych wynika, że pogoda Karkonosze jest jedną z najbardziej stabilnych i ciepłych w całej południowej Polsce. Amatorzy posiłkujący się mitami mało wiedzą o rzeczywistości i niestety na tej podstawie decydują o swoich wakacjach. Tak naprawdę mało osób w Polsce jeździ nad nasze góry, ponieważ nie jest w ogóle świadoma ich piękna. Wspaniałe doliny, zabytki, atrakcje turystyczne powinny przyciągać corocznie tysiące Polaków w południowe rejony Polski. W rzeczywistości jest jednak całkowicie inaczej.

Co prawda tendencja jest rosnąca, jeżeli chodzi o popularność i frekwencje, jednak nie jest to wciąż to, co obserwujemy zagranicą, bądź w nadmorskich kurortach. Wcześniej wspominane karkonosze mają nam do zaoferowania bardzo dużo, niezależnie od pory roku. Z ofert wynika, że Domki letniskowe w Karkonoszach nbsp; uchodzą za bardzo tanie, gdzie dodatkowo panują dobre warunki sanitarne. Takie elementy, jak telewizor w pokoju uważa się tam za standard.